Slider

                    

Papież Franciszek 18 października 2017 r., w święto św. Łukasza Ewangelisty, kierując swe przesłanie do pielgrzymów z Polski, wezwał wiernych do modlitwy w intencji pracowników służby zdrowia. Wypowiedział do nich następujące słowa: 

„Pamiętajcie w modlitwie o wszystkich, którzy z oddaniem i poświęceniem służą chorym. Niech nigdy nie zabraknie im sił w pełnionej posłudze, sukcesów i radości. Niech Bóg ich wspiera i wynagrodzi wszelkie dobro oraz nadzieję wlewaną w serca chorych”. 

Przynagleni papieską zachętą pragniemy tę pamięć modlitewną nieustannie podtrzymywać w ramach comiesięcznych spotkań organizowanych przez Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Toruńskiej. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu duchowe wsparcie ludzi posługujących chorym i doświadczającym cierpienia, w każdy drugi wtorek miesiąca do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Spotkania rozpoczynać się będą Adoracją, następnie zaś odprawiona zostanie Msza Święta w intencji pracowników służby zdrowia.

ks. Dariusz Zagórski
Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia